شکنجه و کشتار حیوانات در ایران

مدتهاست که صحنه ها، عکس ها و ویدیوهای بسیار وحشتناک و زننده ای از شکنجه و کشتار حیوانات در ایران به چشم می خورد. رفته رفته گسترش این جنایات با همدستی شهرداری ها و رژیم اسلامی، غیر عادی تر و سوال برانگیز تر به نظر می رسد. این قتل عام بسیار بی رحمانه در ابعاد وسیع و فراگیر در کل کشور در حال انجام گرفتن است. این جنایات نفرت انگیز و ننگین برای همیشه در تاریخ حکومت اسلامی ایران به صورت اسناد “سیاه ترین عصر زیر پاگذاشتن حقوق حیوانات در ایران “، به ثبت خواهد رسید. این مقاله نگاهی گذرا به روانشنانسی جنایت بر علیه حیوانات و دلیل شتاب این کشتارهای دسته جمعی، بوسیله ماموران حکومت اسلامی خواهد بود.

سادیسم و رفتار بیرحمانه با حیوانات

دکتر روانشناس هال هرزوگ در یکی از نگاره های خود به نام “خشونت با حیوانات و سادیسم زندگی روزمره ما” به بررسی دلایل اصلی حیوان آزاری می پردازد. وی در نگاره خویش به مسئله بسیار مهمی چنین اشاره می کند؛ “بسیار سوال برانگیز است که چرا برخی و نه همه مردم به آزار و اذیت حیوانات می پردازند؟” . مطالعات اخیر روانشناسی توانسته است جواب این سوال را روشن کند. این مطالعات به بررسی رابطه بین آزار و اذیت حیوانات و حضور پیکربندی ویژگی های روانی به نام “سه بن مایه ی تاریک شخصیتی” در هر فرد می پردازد.

بستن سگ های بی آزار به ماشین ها و با زجر و شکنجه کشتن این حیوانات کاری است که در مشهد انجام گرفته است

سه بن مایه ی تاریک شخصیتی

سه بن مایه ی تاریک شخصیتی، شامل سه ویژگی شخصیتی: خودشیفتگی یا نارسیسیسم، ماکیاولیسم و سادیسم.  ماکیاولیسم روش زمامداری است که سیاست را به کلی از اخلاق جدا می‌داند و اختلالات فکری و روانی یا سایکو پاتولوژی می باشد. اما سادیسم مهمترین ویژگی شخصیتی است که سبب رفتار بی رحمانه با حیوانات و سپس انسان می شود.

اینهم گورستان سگ ها در هزارپیچ گرگان می باشد. آخر کار رژیم جنایت و ایجاد و توسعه گورستان هاست، خواه برای انسان باشد و یا حیوانات. زیرا تنها هدف رژیم کشتن و سپس چال کردن است.

سادیسم چیست

سادیسم، تمایل به آزار رساندن دیگران، چه به صورت جسمی، روانی و جنسی است. آزار رساندن در شخص مبتلا به سادیسم موجب احساس لذت و آرامش می شود. افراد سادیسمی از تحقیر و تمسخر و آزار روحی یا جسمی و جنسی افراد به خصوص در حضور دیگران بسیار لذت می‌ برند. این افراد گاهی رفتارهای پرخاشگرانه یا جنایتکارانه نیز از خود بروز می ‌دهند.

برانگیختن حس همدردی با حیوانات در کودکان

گیل ملسون پرفسور روانپزشک، استاد مطالعات رشد کودک و خانواده، رابطه بین حیوان آزاری و قاتلین حرفه ای را در نگاره “آیا بیشتر قاتلان جنایات خود را آسیب رساندن به حیوانات خانگی شروع می کنند؟” خود چنین بیان می کند. کودکان خردسال ممکن است ناخواسته و از روی کنجکاوی به آزار حیوانات بپردازند. به طور مثال دم گربه ای را بگیرند و یا موهای بلند سگی را بکشند و یا حیوانات را به سختی بفشارند یا تکانی شدید به آنها بدهند. این دقیقن زمان هایی است که می تواند لحظات آموزشی برای پدر و مادر و یا دیگر بزرگسالان به کودکان درباره همدلی و مهربانی به حیوانات باشد. بزرگسالان برای بوجود آوردن همدلی و رحم و مهربانی در کودکان نسبت به حیوانات باید در این لحظات توجه کودکان را به احساس و نیازهای حیوانات جلب کنند.

اینهم کشتار سگ های بی آزار با گوشت آلوده است.که حکومت اسلامی پاکستان در ایالت سند انجام داده است. آیا جنایتی از این بالاتر دیده می شود؟!.

رابطه مستقیم جنایتکاران و قاتلین حرفه ای با حیوان آزاری

اما، هنگامی که یک کودک در هر مقطع سنی پیوسته ظلم و ستم عمدی به حیوانات را تکرار کند، و هر بار به صورتی شینع تر و بدون هیچگونه احساس ندامتی این اعمال ناشایست را از خود نشان دهد، کشتن و قتل و جنایت در او آدینه می شود. بنابراین، این مسئله باید بسیار جدی گرفته شود.

مسله مهم تنها این نیست که حیوانات ایمن نگه داشته شوند. گرچه امنیت حیوانات بسیار مهم است، اما سو ء استفاده و آزار حیوانات در دوران کودکی به دیگر اشکال خشونت و آسیب شناسی روانی در آینده جامعه توسط همان کودک مرتبط خواهد بود. کودکی که به حیوان آزاری می پردازد، نیاز به مداخله فوری بزرگسالان برای جلوگیری و پرهیز وی از این خشونت ها و پیگیری برای درمان روانی دارد.
آزار و اذیت حیوانات اغلب اولین نشانه ازاختلالات روانی جدی در میان نوجوانان و بزرگسالانیست که در آینده ای نزدیک قاتلین حرفه ای خواهند بود!.

حیوان آزاران امروز، قاتلین فردای جامعه

آسیب رساندن به حیوانات اغلب اولین نشانه ظهور آشفتگی عاطفی روانی و جدی است. این آشفتگی عاطفی روانی ممکن است در صورت شدت گرفتن در فرد بیمار، به خشونت شدید از جمله دست زدن به کشتار جمعی مردم نیز بینجامد. به همین دلیل روانشناسان به طور فزاینده ای بر روی مسئله حیوان آزاری در دوران کودکی به عنوان یک علامت هشدار دهنده از آشفتگی روانی فرد، تمرکز می کنند. کودکانی که مشکلات روانی دارند به احتمال زیاد با حیوانات نیز بدرفتاری می کنند.
پرفسور گیل ملسون در ادامه مقاله خود به مسله بسیار مهمی اشاره می کند. وی می نویسد؛ هنگامی که ما حیوانات را از آسیب ها محافظت می کنیم، به حفظ امنیت (روانی و اجتماعی) کودکان و بزرگسالان نیز پرداخته ایم.

طریقه فجیع و فراگیر بودن این قتل عام ها در سراسر کشور

اگرچه سگ به عنوان وفادارترین و بهترین دوست انسان در جهان شناخته شده است. اما حکومت اسلامی ایران بنابر آموزه های بدوی دینی، همواره سگ را حیوانی نجس تصور کرده است. بدین طریق بر پایه قوانین خرافی مذهبی، فرهنگ خشونت بر ضد سگ و به طور کلی در مواجه با حیوانات را در جامعه ترویج داده است. اما برخورد حکومت در این چند سال اخیر با مسئله به اصطلاح؛ “کنترل جمعیت سگ ها” به طرز بسیار فاحشی به بدترین درجه از خشونت و بی رحمی تنزل کرده است.

به عنوان نمونه؛ اولین تصاویر وحشتناک و متاثر کننده ای که از کشتارگاه های سگ کشی در فضای مجازی پخش شد به مقاله ؛ “سگ کشی بیرحمانه در تبریز” مربوط بود. این تصاویر باور نکردنی شکنجه و به دار کشیدن سگ ها را به نمایش می گذاشت. هر انسان با کمی احساس عاطفی از این جنایات و نحوه شگفت آور اعدام به روش حکومتی در مورد سگ ها متاسف و افسرده می شد. حتا بسیاری از تارنماهای دولتی ایران چون تابناک، ایسنا، ایرنا، فارس نیوز و …مقاله “سگ کشی بیرحمانه در تبریز” منتشر کرده و خواستار جلوگیری از این فجایع شدند.

این یک صحنه دلخراش و آزاردهنده جنایات سگ کشی رژیم در تبریز است. آغاز هر جنایت و آدم کشی با آزار و جنایت بر روی حیوانات آغاز می شود. شکنجه گران و جانیان رژیم نخست در پی آزار و کشتن حیوانات برآمدند و رفته رفته با از دست دادن خوی انسانی خود به هیولایی شکنجه گر و آدم کش تبدیل شدند.

اشاره حکومتی در پرونده کشتارها

همانطور که در مقاله قبلی نقش اصلی حکومت اسلامی ایران در مورد اسید پاشی به صورت زنان و دختران بررسی شد، جنایات سگ کشی به طور سراسری در ایران نیز، پس از چراغ سبز حکومتی در مورد برخورد شدید با به اصطلاح ممانعت از «سگ‌گردانی»  در شهر شدت یافت.

بنابر گزارش روزنامه شرق: در ابتدای اسفند ۱۳۸۹ طرحی در قالب الحاق یک ماده به قانون مجازات اسلامی در صحن علنی مجلس اعلام وصول و بعدتر به آرشیو سپرده شد. اما در آبان ۱۳۹۳، ۳۲ تن از نماینده طرح مشابهی به هیأت رئیسه مجلس فرستادند. این طرح شامل قدغن کردن «گرداندن سگ و میمون در اماکن عمومی»بود. به موجب این طرح و در صورت تصویب، نه‌ تنها بیرون آوردن سگ از خانه شامل مجازات می شد. بلکه معامله و نگهداری این حیوان‌ وفادار حتا در خانه نیز مجازاتی چون ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی از یک تا ۱۰ میلیون تومان را در برداشت!.

طرح مخوف گزینش و تعلیم شکنجه گران و قاتلان دولتی

بنابر گزارشات رسیده از ایران، سگ کشی طرح مخوف حکومت اسلامی برای گزینش و تعلیم شکنجه گران و قاتلان دولتیست. صحنه های بسیار خشن در ایران نشان می دهد، کشتار و حتا با حس افتخاری بیمارگونه، جنازه های این حیوانات بی پناه را در کشتارگاه ها رها کردن. یا به پشت ماشین خود بستن و در کوچه و خیابان گرداندن به صورت یک امر عادی برای برخی از این جنایتکاران درآمده است.

این رفتار غیر انسانی خبر از بی باکی و آسوده خاطری عوامل این جنایات از بازخواست و تحت تعقیب قرار گرفتن بوسیله ماموران قضایی را می دهد. یکی از زندانیان سیاسی که از ایران در مورد این موضوع با نگارنده این مقاله تماس گرفته است، چنین می گوید:” باید این مسئله را به مردم تذکر بدهید. رژیم در حال تعلیم دادن گروه شکنجه گران جدیدیست. ما زندانیان سیاسی این شکنجه گران را در زندان ها دیده ایم .” وی سپس اضافه می کند که؛ فراوانی و عدم پیگرد قانونی این افراد نشان از دست اندر کار بودن حکومت اسلامی در این قتل عام ها می باشد.

جوایز حکومتی در مقابل قتل بی رحمانه یک حیوان بی آزار

بنا به گزارشات رسیده از سربازخانه ها، هر سربازی که یک سگ را با سرنیزه بکشد. یک روز مرخصی خواهد گرفت. برای شلیک و کشتن سگ ها به روش های دیگر نیز مبالغی در نظر گرفته شده است. به طور نمونه عکس های، سگ کشی سرباز ناجا و جمعی از مردان که در میان خون و کشتار، لبخندی مسرت آمیز نیز بر لب دارند!. نمونه دیگر در توضیح فیلم فجیع سگ کشی

در یکی از شهرک‌های صنعتی شیراز که گروه پیمانکاری را در حال تزریق اسید به سگ ها را نشان می دهد. رسانه های دولتی ایران تاکید کردند که این افراد بنا با قرار داد با شهرداری شیراز به سگ کشی غیر انسانی می پردازند. همچنین در ازای ارائه هر لاشه ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند!.

جنایتکاران سگ کشی ها چه کسانی هستند؟

تنها دیدن چند ثانیه از فیلم سگ کشی با تزریق اسید کافیست که خشم و فریاد هر انسان آزاده ای را بر انگیزد. حتا برای بسیاری از مردم غیر قابل تحمل است که این فیلم را بیش از چند ثانیه تحمل کنند و از ناله های جانسوز سگ بی گناه وحشتزده و متاثر نشوند. حال این سوالات مطرح می شود که چنین افراد جنایتکار و قاتل چرا باید از طرف شهرداری برای جنایات خود دستمزد بگیرند؟. این افراد غیر از کشتن سگ ها به این طرز فجیع به چه جنایات دیگری می پردازند؟.

چگونه چنین افرادی که طاقت و تحمل چنین سنگدلی و بی رحمی را دارند در بیمارستان های روانی بستری نیستند؟. بلکه کارمند قرار دادی حکومت هستند و …. قضیه تزریق اسید به سگ ها بلافاصله پس از اسید پاشی های افراد مشکوک به زنان و دختران ایران انجام گرفت. آیا اسید پاش ها به صورت زنان ایرانی نیز از افراد مورد اعتماد حکومتی و مزد بگیر آنها نبوده اند؟! و هزاران اما و اگری که تفکر هر انسان خردگرایی را برای یافتن جوابی منطقی به دهلیزهای شکنجه و اعدام حکومت اسلامی راهنمایی می کنند.

از آنچه گذشت:

برخلاف انتظار حکومت اسلامی، ملت ایران، مردم آرام و وحشتزده چند سال گذشته نیستند. پس از جنبش سبز مردم در عرصه های اجتماعی سیاسی بسیار فعال تر هستند. آنها برای اعتراض به اعدام نزدیکانشان، از دست دادن شغل و یا حقوق شان، بیشتر و به طور متناوب… به تظاهرات و اعتراض می پردازند. به عنوان نمونه همزمان با اسید پاشی ها، مردم به کوچه و خیابان ها ریختند و بر ضد اسید پاشان شعار دادند. حتا برای قطع درختان و آلودگی هوا و….بسیاری از افراد در شهرهای مختلف به اعتراض پرداخته اند. همزمان با شدت گرفتن جنایات در مورد سگ ها، مردم به تشکیل کمپین ها ی فیسبوکی، مراکز نگهداری از حیوانات در شهرهای مختلف و حتا اعتراض و گفتگو با مقامات دولتی پرداختند

شکستن سکوت و خبررسانی و تشکیل حرکت های اعتراضی مدنی در جامعه همواره به تصحیح قوانین خشن و غیر انسانی حکومت ها در راستای قوانین حقوق بشری کمک کرده است. به پا خواستن جامعه ایرانی در نقد و اعتراض به این خشونت ترویج شده بوسیله عوامل حکومتی، در خور سپاس و احترام است. امید این است که افرادی با فهم و شرافت انسانی در خود حکومت و دولت نیز پیدا شوند و از تعلیم و آموزش شکنجه گران و قاتلان دولتی با مجوز سگ کشی جلوگیری کنند.

امنیت یک جامعه در گرو امنیت همه اعضای آن بویژه حیوانات آن جامعه می باشد. جامعه ای موفق، آزاد و سالم تنها زمانی به دست خواهد آمد، که همه اعضای آن بویژه حکومت در تلاش برای پیدا کردن راهکارهای، اقتصادی، اجتماعی و روانی به نفع همه افراد و بخش ها و جزء های جامعه باشد.
مردم آزادی خواه ایران تا بدست آوردن حقوق اجتماعی خویش، اعتراضات زیادی را در تقویم روزهای تاریخی خود خواهند داشت. درود ها بر ایستادگی و آزادی خواهی هموطنان معترض و سخت کوش امروز و صاحبان ایران آزاد فردا باد.

It is a long time that we see horrific scenes, photos and films of torture and killing of animals in Iran. As the time passes These crimes which is done by Municipalities and Islamic regime, they become more and more abnormal and weird. This genocide is terrible and it has been done massively around the country. These crimes which are the worst era of ignoring of animal rights, will be staying on the face of this regime forever. This article is investigating the psychological crimes which is happening against animals and the rise of this genocide that is done by Islamic republic.

 

Sadism and horrible behaviour with animals

professor of psychology hal Herzog in one of his articles about violence against animals and sadism, investigate about its real reasons. He says its is very strange that some people do crime against animals and he found out that it comes from the features and evil sides of those people that let them do those crimes. It divides into three parts, selfishness, narcissism and sadism. They lose their morality and they become psycho pathology. But sadism is the worst human behaviour that let them to act violence against animals.

 

To infuse the sympathy feeling in children

Professor gil melson, the master of study in children and family, says the relation between murderers and violence against animals, is coming from when a child act badly with animals during his childhood, it can effect in his future life, and families must consider about these things.

The direct effect between criminlas, murderers and animal abuse

When a child in each age try to abuse the animals, and each time repeat his bad behaviour with animals without any fears, killing and murdering become a non important act for him. It can cause to be murderer in his future.

Horrific killing of dogs in Iran

Dogs are the most reliable and friendly in between all animals. But Islamic regime of Iran according to their religious ideology, always says dogs are unclean. So according to Islamic superstitious believes, they propmote the culture of animal abuse and especially dogs. And recently the regime ordered a law ‘’control of dogs population’’ in another word, killing dogs.

For example, recently the horrible and painful dog killings in Tabriz that they tortured and executed dogs. Each human being with a little morality will be sad when they see the violence and crimes against dogs. Even many Iranian websites like, ISNA, TABNAK, IRNA and Fars news have published the article of dog killing in Tabriz and asked to stop it.

The regim’s gesture on killings

In the February of 2011, the parliament members legislated a law that it is banned bring pets especially dogs in public. According to this rule whoever bring dogs to the public, they must be punished and be flogged 74 slash and also to be punished by a fine of 10 million tooman ( Iran’s currency)

Terrible plan of teaching governmental torturer and murderers

dog killing is a method for governmental torturers and murderers. The scenes that come from Iran, those who kill dogs, they leave it in the slaughter house or carry their corpse in the street to show other people their criminal act. It makes them happy.

One of the prisoners said that we have seen these horrible behaviours from the torturers that government trying to teach new version of violence to their torturers.

Governmental prizes for killing innocent animals

in military service, each soldier who kill a dog, he can get one day leave. Even for shooting dogs with gun, there are other financial prizes. For example, the photo of a soldier in NAJA who a dog and stand in the dogs blood happily.

In one of the small towns of  Shiraz, it shows those people who inject acid to the alive body of innocent dogs, and they can earn        15000 tooman for injecting acid to the dog’s bodies.

Who kills the dogs

Yes, these people are the employees of the government who inject acid to the alive dog’s bodies. They are those who attach Iranian girls with acid. The acid attackers are the reliable governmental employees who get money from the regime. Moreover, there are still thousands of questions that turn our thoughts to the torturers and murderers of this regime.

Fortunately, Iranian people are very kind and they have a caring nature. After the green movement, people are more active socially and politically. They complain against animal abuse and other violence. The security of a society depends on the security of its all members including animals. Free Iranian people have tried a lot for their own social right and they will continue this way. Because freedom will be achieved by resistance and demanding the freedom.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s